MaminyCup

Festival sportu a zdravého pohybu maminek


Marta Jandová podporuje Maminy Cup!

08.05.2013 09:32

Marta Jandová podporuje Maminy Cup!

Rozhovor na téma zdraví, sport a mateřství s Martou Jandovou. Ptá se Jana Kastnerová, organizátorka projektu Maminy Cup.

1. Co vás, Marto, vedlo k rozhodnutí stát se tváří ZPMV pro aktivitu „zdraví jako vášeň“?

Bylo to rozhodnutí velice lehké a rychlé. Už ten slogan sám o sobě se mi libí. Nemůžeme si život lépe užívat, než se zdravím. Také už jsem s ním dříve trochu hazardovala a občas se tomu člověk neubráni, ale mít dobré zdraví vždy na mysli je opravdu užitečná věc. Všichni víme, jak si ho málo vážíme, dokud nás nějaká ta nemoc dostihne. Stačí už neúprosná rýma a zhorší nám to minimálně náladu. O horších nemocích ani nemluvě. Každý z nás je šťastný, když může vstát zdravý z postele, bez toho, aby nás něco neobtěžovalo, nebránilo nám v normálním životě. Už přece jenom nejsem nejmladší a začínám si to uvědomovat čím dál tím víc. Ne, že bych měla strach z onemocnění, ale vážím si svého zdravého stavu a napomáhám jak můžu, aby to tak i zůstalo.

 

2. ZPMV se stala generální partnerem projektu Maminy Cup a vás vybrala jako osobnost, která tyto dva subjekty propojuje. V čem spatřujete význam této spolupráce?

 

Jsem žena, stanu se letos maminkou a ráda podporuji tyto akce. Jsem ráda, když mohu svoji pomocí upozornit na tento festival co nejvíce maminek. Uspořádat něco takového není samozřejmost. Bude to festival plný zábavy a dobré nálady. Zapojení ZPMV v těchto oblastech si pochvaluji.

 

3. Jakou roli ve vašem životě hraje sport?  Sportujete i nyní, v těhotenství a jaké jsou vaše plány, co se pohybu týče na mateřské dovolené?

 

Sportuji velice ráda a bez pohybu si život nedokážu představit. Vyzkoušela jsem si hodně různých sportů a docela rychle se učím. Jak zimní, tak i letni disciplíny. Nejen, že je to dobře pro tělo, ale spíš mě baví ten pocit štěstí a legrace u tymových sportů. V těhotenství jsem vše normálně provozovala, dokud mi to doktor nezakázal. Jinak bych nadále chodila do fitka a také jsem chtěla vyzkoušet těhotenskou jógu. Tak možná příště.

 

4. Maminy Cup jsou sportovní hry pro maminky, je to festivalsportu a zdravého životního stylu maminek. Program akce je bohatý a maminky krom jiného soutěží ve vybrané sportovní disciplíně. Ty, co už na akci byly, rozhodně vědí, že i když se zápolí s vervou a velkým nadšením, jde zejména o zábavu, odreagováni a naplnění hesla akce: „Není důležité zvítězit ale užít si to!“ Nosnou myšlenkou organizátorů je, že soutěžní aspekt her maminky může motivovat k celoročnímu pohybu a zlepšování jejich fyzické i psychické kondice. Co si o tom myslíte?

 

Všechny akce, které přispějí našemu zdraví, takže samozřejmě i sport, jsou zcela určitě užitečné. Spousta lidi v životě nikdy nesportovalo, nebo jen do určitého věku. Upřímně, je to těžké pro maminky, které máji děti, chodí regulérně do práce a ještě se starají o domácnost. Ty toho času na rozptýleni moc nenajdou, a když už, tak radši zajdou s kamarádkou na kafe. Časem si na to zvyknou a pak jim čas na sport přijde jako zbytečný luxus. Proto je fajn, že se jim to muže nějak připomenout. Mělo by se ale zapracovat i na téma tatínek :-). Ten by měl mamince dát co největší možnost, aby ten volný čas měla.

 

5. Na Maminy Cup jsou zvány i firemní maminky, tedy maminky, které v jejich mateřství a pohybu podporuje jejich zaměstnavatel. Tato iniciativa je ale dosti průkopnická a není úplně snadné firmy přimět k myšlence, že maminka pro ně není zátěž ale pořád hodnotný zaměstnanec. A není také snadné přimět maminky k myšlence, že je potřeba si svoji práci a zaměstnavatele vážit, protože jednou se do práce budou vracet.  Jak o této věci přemýšlíte vy?  Zpěvačka, herečka, žena z velmi specifické branže?  

 

Ve světě už to tak velice nové a průkopnické není. Velké moderní firmy ví, jak motivovat zaměstnance. Některé firmy pořádají sportovní turnaje, jiní zvou po úspěšných sezonách celé firmy na krátké dovolené, vznikají firemní jesličky a školky... Některé firmy dokonce nabízejí všem zaměstnancům i podíl na firmě. Člověk pak má důvod lépe pracovat a má to i náladu. Dávat i brát. Neboli, jak se do lesa volá.......

 

6. Na Maminy Cupu maminkám zajišťujeme profesionální a celodenní hlídání dětí s bohatým herním a sportovním programem. Doposud byly maminky moc spokojené a důvěřují nám. Svěříte nám jednou i vašeho prcka J?

 

Je, to vám teď říct nemohu. Čekáme naše první děťátko ... určitě se budu o moje miminko bát, ale to se poddá. :-)

 

7. Marto, máte nějaký vzkaz pro maminky, které s přihláškouna Maminy Cpu váhají?

 

Napadá mé slogan z nějaké zahraniční písničky, nebo reklamy - you don't knot untill you go...

Já k tomu jen dodám - maminky, vezměte děti a kamarádky a udělejte si krásný a zábavný den.  

 

8. A máte vzkaz pro ty, které se již přihlásily?

Užijte si to a držím všem palce. A nezapomeňte - život není jen o vitezstvi :-) 

                                                                                                                     

 Děkuji Marto.

Přeji vám vše dobré s bříškem i miminkem :-)

  


Exkluzivní partner

 

    

    

     

 

Hlavní partneři

 

 

Partneři

  
   
    
  
      
  
        
      
  

     

  
    
      
        

Mediální partneři

  
 
      
     

 
 
 
   
   

Zasílání novinek e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Zasílání novinek e-mailem

Staňte se fanouškem

Další pořádané akce

Kontakty

Mgr. Jana Kastnerová
+420 603 231 382


© 2017, Maminy cup – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Akci Maminy cup organizují AFS a společnost KASTY s.r.o.

Nahoru ↑